Automatyzacja kurnika odpowiedzią na potrzeby nowoczesnych gospodarstw hodowli drobiu

Hodowla drobiu w ciągu ostatnich lat uległa znacznemu rozwojowi. Aby jednak zachować jej wysoką wydajność i opłacalność, warto korzystać z różnych nowoczesnych rozwiązań na fermie. Zaawansowane technologie, takie jak automatyzacja kurnika, to odpowiedź na potrzeby współczesnych gospodarstw. Na czym ona polega, a także jakie urządzenia wchodzą w jej zakres? Poznaj odpowiedzi na te pytania w artykule!

Na czym polega automatyzacja kurnika?

Automatyzacja kurnika polega na zastosowaniu wielu nowoczesnych rozwiązań, które sprawiają, że hodowla drobiu staje się znacznie bardziej wydajna, a jednocześnie mniej pracochłonna. Automatyzacja, a co za tym idzie – optymalizacja procesów umożliwia zwiększenie opłacalności chowu, a jednocześnie zapewnienie odpowiednich warunków do życia dla zwierząt.

Co równie istotne, renomowane firmy ze sprzętem drobiarskim oferują rozwiązania, które są dostosowywane do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu systemy automatyzacji kurników znajdą swoje zastosowanie zarówno na większych fermach, jak i w mniejszych gospodarstwach.

Gniazda automatyczne dla kur

Jednym z najczęściej wybieranych systemów służących do unowocześnienia hodowli drobiu są gniazda automatyczne dla kur. Urządzenia te są wyposażone w odpowiednie elementy oraz wytrzymałe, solidne konstrukcje, dzięki czemu zbieranie jaj przebiega szybko oraz sprawnie. Co istotne, są one zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić jajkom jak największe bezpieczeństwo, dzięki czemu nie uszkadzają się one podczas transport -u. Taśmy do jaj są wykonane z miękkiej maty oraz wyposażone w specjalne systemy, dzięki którym kury ich nie zanieczyszczają ani nie dziobią. W związku z tym więcej sztuk może być zakwalifikowanych do klasy A.

Funkcjonalne akcesoria i solidna konstrukcja

Gniazda dla niosek, które przyczyniają się do skutecznej automatyzacji kurnika, wykonane są z najwyższej jakości materiałów, takich jak stal nierdzewna czy ocynkowana, a także mogą być wyposażone w funkcjonalne, dodatkowe akcesoria. Spośród nich warto wymienić:

  • stoły do zbierania jaj,
  • przenośniki do jaj,
  • elewatory do jaj.

Ponadto w automatycznych gniazdach znajdują się samoczyszczące podkładki, które pomagają zachować wysoki poziom higieny, co jest bardzo istotne podczas hodowli drobiu. Urządzenia te dostępne są również w kilku wersjach do wyboru, np. wolnostojącej lub przystosowanej do zabudowy z innym systemem.

Leave a Comment