Cechy samojezdnych podnośników koszowych

Samojezdne podnośniki koszowe to urządzenia służące do podnoszenia pracowników i ładunków na duże wysokości. Składają się z części samochodowej i ruchomego podnośnika Używane są podczas malowania elewacji, wycinki drzew, czyszczenia dachów i napraw instalacji elektrycznej. Czym charakteryzują się podnośniki koszowe samojezdne? Wyjaśniamy, które cechy tego typu maszyn są najważniejsze z punktu widzenia użytkownika!

Napęd podnośników samojezdnych

Cechą charakterystyczną podnośników koszowych samojezdnych jest ich napęd. Najczęściej jest to napęd akumulatorowy, który umożliwia poruszanie się urządzenia. Napęd elektryczny podnośników koszowych samojezdnych sprawia, że działają one cicho i nie emitują spalin. Dzięki temu podnośniki tego typu mogą pracować w zamkniętych przestrzeniach. Nie generują zbytniego hałasu i nie zanieczyszczają powietrza. Z uwagi na fakt, iż posiadają one niezależny napęd, można je przemieszczać w obrębie miejsca pracy. Nie muszą być przewożone na samochodach, co usprawnia sposób korzystania z nich oraz pozwala na podjechanie blisko docelowej powierzchni, np. tuż pod ścianę.

Uniwersalne zastosowania podnośników z napędem

Operator dysponujący odpowiednimi umiejętnościami może precyzyjnie przemieszczać zarówno urządzenie, jak i podest. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie prac na wysokości oraz w trudno dostępnych miejscach. Podnośniki koszowe samojezdne mogą być używane zarówno na zewnątrz, jak i w różnego rodzaju obiektach. Wszechstronne zastosowanie wynika z ich cech, takich jak niewielkie rozmiary, możliwość przemieszczania platformy w pionie i poziomie oraz ramię teleskopowe o dużym zasięgu. Odpowiednie dopasowanie modelu do wykonywanej pracy pozwala na jej skuteczne usprawnienie. Do typu planowanych czynności należy dobrać parametry podnośników: wielkość platformy, wysokość i maksymalny udźwig. Takie uniwersalne egzemplarze dostępne są m.in. u dystrybutora sprzętu dźwignicowego Tor Industries. Do najważniejszych cech samojezdnych podnośników koszowych należy łatwość przemieszczania i duży udźwig. Te maszyny najczęściej spotykane są na budowie, ale z ich zalet chętnie korzysta się także podczas prac remontowych, renowacyjnych i porządkowych, a także w czasie odśnieżania dachów i pielęgnacji zieleni.

Kategoria: hale, elektryka

Leave a Comment