Czy halę stalową można zaaranżować na obiekt inwentarski?

Hale stalowe znane są ze swoich możliwości zastosowania jako różnego rodzaju centra handlowe, logistyczne czy magazyny. Na tym jednak ich rola się nie kończy, ponieważ idealnie sprawdzają się również w roli obiektów inwentarskich. Można w nich hodować drób, bydło czy trzodę chlewną. Czym się charakteryzują budynki tego typu w formie hal stalowych?

Czym są stalowe hale inwentarskie?

Budynki te mają solidną konstrukcję z grubościennych profili stalowych oraz hutniczych gorącowalcowanych kształtowników. Hale inwentarskie ze stali w trakcie produkcji pokrywane są ocynkiem ogniowym, dlatego w efekcie zapewniają ochronę przed niebezpieczną korozją. Obudowy ścian i dachu to z kolei trwałe elementy, do których produkcji wykorzystuje się płytę warstwową poliuretanową oraz blachę trapezową uzupełnioną podbitką z tej płyty. W rezultacie stalowe hale inwentarskie spełniają wszystkie wymogi związane z bezpiecznym i efektywnym chowem zwierząt.

Jakie możliwości mają stalowe hale inwentarskie?

Budowle tego typu przede wszystkim pozwalają obniżyć koszty inwestycji i zapewniają szybki montaż. Jest to możliwe dzięki modułowej konstrukcji i jej trwałości. Dzięki optymalnemu rozstawowi poszczególnych części, hala pozwala optymalnie rozplanować drzwi i okna, a także uzyskać dużą przestrzeń wewnątrz. Takie budynki są nie tylko bardziej funkcjonalne, ale także bezpieczniejsze i gwarantują optymalne warunki do przechowywania płodów rolnych, maszyn rolniczych oraz hodowli zwierząt.

W halach inwentarskich ze stali można bez problemu stworzyć komfortowe warunki do rozwoju żywego inwentarza, za pomocą odpowiedniej temperatury, oświetlenia i wentylacji. Właśnie dlatego producent hal magazynowych GLOB-STAL Hale Stalowe bardzo dba również o to, żeby precyzyjnie i solidnie tworzyć obiekty.

Jakie są rodzaje stalowych hal inwentarskich?

Ze względu na przeznaczenie budynki te można podzielić na te do hodowli kur, kaczek, gęsi, indyków czy owiec. Produkuje się chlewnie, obory, tuczarnie, kurniki oraz brojlernie. Specjaliści montują je w trzech rodzajach zabudowy – pawilonowej, monoblokowej oraz blokowej. Pierwsze składają się z wolnostojących budynków, monoblokowe – jednego budynku z pomieszczeniami o różnym przeznaczeniu, a blokowe – łączące obiekty o różnym przeznaczeniu w kompleks.

Leave a Comment