Dobra reklama to podstawa

W dzisiejszych czasach mówi się, że reklama jest dźwignią handlu i jest to w 100 procentach trafne stwierdzenie. Z reklamą spotykamy się na każdym kroku. Jesteśmy bombardowani reklamami z każdej strony, a wszystko po to, aby zwrócić uwagę na dany produkt lub usługę. Rynek przesycony jest przeróżnymi produktami, a zadaniem reklamy jest wyróżnić ten konkretny spośród innych. Ma ona mieć prosty i zrozumiały przekaz oraz ma zostać zapamiętana przez odbiorcę. Wbrew pozorom stworzenie dobrej reklamy, która trafi do konsumentów wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać.

Zadania reklamy

Reklama to podstawowa forma zachęcenia odbiorcy do zainteresowania produktem i zachęcenia go z czasem do jego nabycia. Zazwyczaj skierowana jest ona do konkretnej grupy odbiorców np. młodzież, seniorzy, ludzie prowadzący aktywny tryb życia. Ma za zadanie trafienie do potrzeb klienta oraz przekonanie go o tym iż dany produkt czy usługa jest mu niezbędna. Może mieć różną formę np.: mówioną , pisaną czy wizualną. Jedni zapamiętują bardziej i wychwytują informację jak się do nich mówi tzw. słuchowcy, do innych trafia forma obrazu tzw. wzrokowcy. Funkcją reklamy jest także zaznajomienie odbiorcy z produktem. By mógł się on osłuchać o nim, aż do momentu kiedy znajdzie się np. w sklepie i sięgnie po niego bo będzie dla niego znajomy i w pewien sposób znany. Tak właśnie działa nasza podświadomość wyboru.

Co można zareklamować ?

Zareklamować można dosłownie wszystko – produkty, usługi, osoby , co tylko się da. To w jaki sposób to zrobimy to już zależy tylko i wyłącznie od nas samych. To gdzie będziemy emitować reklamę to także bardzo istotny wybór. Najlepiej reklamować się tam gdzie możemy zyskać najwięcej potencjalnych odbiorców. Jeśli nasz produkt skierowany jest do osób starszych, seniorów to warto postawić na radio, telewizję i gazety, a najmniej skupić się na mediach społecznościowych, bo seniorzy rzadko kiedy z nich korzystają. Reklamę ma cechować prosty i jasny przekaz. Konkrety najlepiej zostają zapamiętane. Ma pokazać najlepsze strony produktu oraz zachęcić do jego zakupu.

 

Reklama była , jest i będzie jednym z czynników składających się na sprzedaż produktu. Jeśli coś jest nam obce i nic o tym nie wiemy, nigdy nie słyszeliśmy nawet o istnieniu danego produktu to po niego nie sięgniemy. Wybierzemy ten, który był polecany, sprawdzony i skuteczny. Takie informacje zostały nam przekazane w reklamie i to właśnie ona sprawiła, że zdecydowaliśmy się na konkretną rzecz, markę, produkt czy usługę. To dzięki niej pozyskujemy odbiorców i konsumentów, dlatego warto w nią zainwestować. Od marketingu i reklamy możemy wynająć odpowiednią specjalizującą się w tej dziedzinie firmę, która całkowicie wszystko za nas zaplanuje i zrobi. Jej zadaniem będzie wypromować nasz produkt czy usługi, a tym samy pozyskać jak największą liczbę potencjalnych klientów. Pomimo iż dobra reklama wymaga dużego nakładu finansowego, jest to inwestycja, która się nam na pewno zwróci.

Leave a Comment