Na co zwrócić uwagę wynajmując powierzchnię magazynową?

Decydując się na wynajem powierzchni magazynowej, należy rozważyć wiele czynników. Ważna jest głównie tylko wielkość i lokalizacja magazynu (nie tylko). W tym artykule przedstawiamy przegląd kluczowych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy wynajmowaniu powierzchni magazynowej w Polsce.

Kluczowe kwestie przy wynajmowaniu powierzchni magazynowej w Polsce

Jednym z najważniejszych czynników, na jakie trzeba zwrócić uwagę wynajmując powierzchnię magazynową, jest wielkość potrzebnej przestrzeni. Upewnij się, czy będziesz miał wystarczająco dużo miejsca na wszystkie swoje urządzenia i materiały eksploatacyjne oraz czy będziesz mógł łatwo poruszać się po magazynie. Zastanów się zatem, ile pojemności magazynowej potrzebujesz. Trzeba oszacować, czy w późniejszych miesiącach, latach zaistnieje potrzeba dodatkowych rozwiązań magazynowych, np. dodatkowe półki, stojaki. Rozważ wszystkie wymagania środowiskowe – kluczowe dla Twojej firmy – np. kontrolę temperatury lub wilgotności. Sprawdź też u lokalnych władz, jakie przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego obowiązują w danym rejonie.

Znaczenie lokalizacji

Lokalizacja magazynu ma bardzo duże znaczenie przy wynajmie magazynów w Polsce. Rozważ, jak blisko z magazynu jest do głównych węzłów komunikacyjnych (np. lotnisk i dworców) oraz wszystkich firm i usług niezbędnych dla prowadzenia działalności gospodarczej. Zbadaj też, czy daleko jest do lokalnych udogodnień, takich jak restauracje, sklepy i miejsca rozrywki, które mogą być w pobliżu. Paradoksalnie może mieć to duże znaczenie – pracownicy chętniej przyjdą tam, skąd mają bliżej do domu, lokali usługowych.

Firma logistyczna Trans Południe z Pogrodzia koło Dębicy nie tylko zajmuje się dostawą usług logistycznych, ale i oferuje wynajem przestronnych magazynów. Daje możliwość wynajęcia tzw. magazynów krótkoterminowych i długoterminowych.

Jakie są koszty wynajmu powierzchni magazynowej?

Analizując koszty wynajmu powierzchni magazynowej, rozważ, na jak duży czynsz jesteś w stanie pozwolić sobie miesięcznie. Sprawdź potencjalne rabaty. Uwzględnij także wszystkie dodatkowe koszty (np. media, składki ubezpieczeniowe), wymagane przez prawo czy właściciela magazynu. Zwróć uwagę, czy należą Ci się jakieś ulgi podatkowe lub inne korzyści.

Leave a Comment