Praca w dobie pandemii a obowiązki domowe

Praca w domu w dobie pandemii

Obecnie doradza się ludziom pracę w domu z powodu pandemii koronawirusa , aby uniknąć narażenia na infekcję. Ale gdy Twoje dziecko jest w domu, teraz, gdy jego szkoły również są zamknięte, może to być trudne, ponieważ być może będziesz musiał również zaspokoić zachcianki i wymysły Twojego malucha w ramach zobowiązań zawodowych, poza innymi obowiązkami domowymi. Dla osób w pracujących w domu istnieje kilka wskazówek, jak możesz sobie z tym poradzić z dzieckiem w domu. Jak połączyć pracę z obowiązkami domowymi w czasie pandemii

Wskazówki na efektywne połączenia pracy zawodowej w czasie pandemii z obowiązkami domowymi i opieką nad dzieckiem .

 1. Zachowaj swoją rutynę

  Praca w domu nie oznacza całkowitej rezygnacji z codziennej rutyny. Zaleca się, aby zachować regularną rutynę – od śniadania na czas po wykonywanie innych czynności w ciągu dnia. Ale teraz, gdy Twoje dziecko może być również w domu, a większość szkół jest zamknięta, dostosuj swój harmonogram – swoje godziny pracy i inne obowiązki – aby móc również spędzić trochę czasu z dzieckiem.

 2. Zaplanuj swój dzień najlepiej z wyprzedzeniem

  Aby uniknąć nieporozumień, zaznacz wcześniej swój harmonogram w kalendarzu. Śledź harmonogram swojego dziecka i obowiązki domowe, które chcesz wykonać podczas pracy w domu, i odpowiednio przydzielaj obowiązki członkom rodziny.

 3. Dziel się obowiązkami

  Nie przeciążaj się podejmowaniem obowiązków związanych z opieką nad dziećmi i wszystkimi innymi obowiązkami podczas pracy w domu, ponieważ może to prowadzić tylko do chaosu. Podziel obowiązki ze swoim partnerem.

 4. Zaangażuj swoje dziecko

  W czasie pracy zaangażuj swoje dziecko w ciekawe zajęcia, takie jak granie w gry wirtualne, czytanie książek, słuchanie podcastów , sztuka i rękodzieło, zajęcia online i tak dalej. W ten sposób nie będziesz zbyt często przerywany podczas pracy.

 5. Staraj się wyznaczyć realistyczne cele

  Utrzymywanie realistycznych celów w życiu zawodowym i osobistym uchroni Cię przed niepotrzebnym niepokojem i stresem. Będziesz także w stanie lepiej zarządzać oczekiwaniami swojego dziecka i innych osób.

 6. Porozmawiaj z dzieckiem

  Zaleca się wyjaśnienie dziecku sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w sposób odpowiedni do jego wieku. Wyjaśnij im, dlaczego wszyscy musicie pozostać w domu. Zaangażuj swoje dziecko w planowanie codziennych zajęć; porozmawiaj z nimi o tym, dlaczego musisz pracować w domu i jak mogą pomóc Ci w codziennych zajęciach.