Prawdziwe oblicze jesieni

Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku, ale pod warunkiem, że jest słoneczna i kolorowa. Piękne liści w różnorodnych odcieniach od żółci przez pomarańcz , czerwienie aż po brązy cieszą nasze oczy i koją zmysły. To idealny czas na piękne i długie spacery, które dobrze wpłyną nie tylko na naszą kondycję, ale także odporność. Jednak tak pięknych i słonecznych dni w naszym klimacie jest coraz mniej. Zazwyczaj jesień pokazuje swoje drugie oblicze – niestety to gorsze. Dlatego coraz częściej jesień utożsamiamy z deszcze, wietrzną i ponurą pogodą, a co za tym idzie złym samopoczuciem

Specyfika jesieni – informacje

Krótki dzień, długie wieczory to cechy charakterystyczne jesieni. Podczas pochmurnej pogody, braku słońca nasze pozytywne nastawienie do życia zostaje obniżone. Zazwyczaj o tej porze roku mamy mniej chęci do działania oraz stajemy się bardziej drażliwi. Jest to także efekt przemęczenia jesiennego.

Jesienne nastroje

Ponure dni i kolory wokół nas sprawiają, że bardzo często łapie nas “chandra“, która nie raz bardzo długo nam towarzyszy. Mamy mniejsze chęci do działania oraz podjęcia jakiejkolwiek aktywności. Zamiast wyjść na spacer czy na spotkanie wolimy zaszyć się pod ciepłym kocem, z aromatyczną rozgrzewającą herbatką oraz dobrą książką czy filmem. Zazwyczaj jeśli nie musimy to wolimy zostać w domu. Jesienna chandra sprawia, że stajemy się drażliwi na wszystko i wszystkich. Chodzimy podirytowani choć tak na prawdę nie znamy do końca powodu czym jest to spowodowane. Aura, która nas otacza sprawia, że szybciej się męczymy i potrzebujemy więcej snu.

Jesienne choroby

Jesienią bardzo często zapadamy na różnego rodzaju infekcje i choroby. O tej porze roku praktycznie każdy choć raz zmaga się z bólem gardła czy katarem. przy warunkach panujących na dworze bardzo łatwo o przeziębienie, dlatego tak ważne jest wzmacnianie organizmu poprzez odpowiednią suplementację oraz ubiór właściwy do pogody. Do jesiennych chorób zaliczana jest także depresja. To bardzo poważna choroba, o której zazwyczaj nie zdajemy sobie sami do końca sprawy. Jednak nie wolno jej bagatelizować , gdyż nieleczona z czasem nasila się. Według przeprowadzonych badań depresja to jedna z najczęściej występujących chorób psychicznych. Charakteryzuje się takimi objawami jak pogorszenie nastroju, brakiem energii do wykonywania codziennych czynności oraz obojętnością na wiele aspektów życia. Osoby cierpiące na tą chorobę unikają zazwyczaj kontaktów towarzyskich, wybierają spokój i samotność.

Jak wiemy złota jesień to piękna pora rok jednak najczęściej występuje ona tylko na obrazach lub zdjęciach. W rzeczywistości to pochmurne dni, zimne poranki i wieczory. Błoto, mokro, zimno i mgliście to słowa, które oddają jej prawdziwe oblicze. Dlatego dbajmy o swoje zdrowie, suplementujmy się, aby nasz organizm był zdrowy fizycznie. Nie zapomnijmy także o zdrowiu psychicznym, dlatego znajdźmy wśród natłoku spraw czas na odpoczynek i regenerację, bo nasz organizm tego potrzebuje.

 

Leave a Comment