- Dlaczego meble dziki dąb są tak popularne?
- Jak zadbać o nowe ubrania, żeby posłużyły nam dłużej?
- Żywokost i jego właściwości – naturalne wsparcie dla stawów i nie tylko
- Aloes – właściwości, działanie i zastosowania: naturalny sposób na zdrowie
- Dlaczego warto wybrać wysłodki buraczane niemelasowane dla Twojego konia?
Sprawdź, czy fizykoterapia może Ci pomóc
Odpowiednia terapia to przynoszący wiele korzyści element leczenia. W przypadku wielu dolegliwości pomocna okazuje się fizykoterapia. Zastanawiasz się, czy może pomóc również w Twoim przypadku? Przeczytaj ten artykuł i uzyskaj więcej informacji na ten temat.
Rodzaje fizykoterapii
Skuteczne leczenie powinno w pewnych przypadkach składać się z wielu elementów. Często stosuje się fizykoterapię, która jest chwalona przez wielu pacjentów. Oto jej najpopularniejsze rodzaje:
- Laser – jego promieniowanie jest bardzo pomocne i skuteczne. Najczęściej stosuje się ją w przypadku pacjentów, którzy odczuwają ból wywołany urazami takimi jak złamania czy skręcenia. Laser wpływa także pozytywnie na łagodzenie bólu reumatoidalnego. Jeśli Twoje stawy są przeciążone lub borykasz się z nerwobólami, tego rodzaj fizykoterapii może okazać się bardzo pomocny.
- Prąd elektryczny – ten rodzaj polecany jest szczególnie pacjentom, którzy borykają się ze stanami zapalnymi skóry oraz bólem reumatycznym. Podczas zabiegu stosowany jest prąd zmienny albo stały. Doskonale sprawdza się także podczas stymulacji mięśni, dlatego jest wykorzystywany na przykład przy niedowładach lub zanikach mięśni.
- Ultradźwięki – działają przeciwzapalnie, stosowane są także w celu łagodzenia bólu. Ultradźwięki są pomocne w przypadku chorób reumatycznych oraz zwyrodnieniowych. Stosuje się je w przypadku zapalenia stawów oraz mięśni.
- Pole magnetyczne – można je zastosować w naprawdę wielu przypadkach. Łagodzi bóle, stymuluje układ odpornościowy do pracy, łagodzi różne stany zapalne, dzięki niemu zachodzą procesy potrzebne do tworzenia nowych tkanek.
- Krioterapia – czyli terapia zimnem. Ten rodzaj fizykoterapii wykorzystuje temperaturę poniżej zera. Dzięki temu naczynia krwionośne kurczą się a przepływ krwi zostaje spowolniony. Krioterapia umożliwia łagodzenie bólu spowodowanego urazami. Schładzanie odbywa się poprzez użycie ciekłego chlorku etylu, wykorzystuje się także ciekły azot.
Gdzie się zgłosić?
Jeśli coś Ci dolega i ból nie mija, należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Na wizycie dostaniesz skierowanie do odpowiedniego specjalisty, który na pewno poleci Ci fizykoterapię, jeśli uzna, iż ta metoda okaże się pomocna. Możesz również udać się do gabinetu fizjoterapeuty prywatnie, aby dowiedzieć się, czy w Twoim przypadku takie zabiegi mogą okazać się pomocne. Pamiętaj, że szybkie podjęcie odpowiedniej terapii jest bardzo ważne. Jeśli odczuwasz ból i inne nieprzyjemne dolegliwości, zwlekanie nie jest wskazane, czas działa na Twoją niekorzyść.
Podsumowanie
Bóle kości i stawów ograniczają Twój komfort? Nie zwlekaj i wybierz się do specjalisty. Odpowiednie leczenie podjęte w szybkim czasie, to gwarancja satysfakcjonujących efektów. Warto zawalczyć o większy komfort życia i pozbyć się uciążliwego problemu. Dostępnych jest wiele form fizjoterapii, być może któraś z nich okaże się pomocna w Twoim przypadku. Aby się o tym przekonać, umów się na wizytę do specjalisty i zapytaj o dostępne możliwości.