Organizacja ślubu i wesela – wszystko, o czym warto pamiętać

Dzień ślubu i wesela to bardzo ważna data w życiu każdej zakochanej pary. Chociaż dzień ten jest pełen pięknych chwil i szczęścia, przygotowania wymagają niemałego wysiłku i przeznaczenia dużej ilości czasu. O czym warto pamiętać i jak ułatwić sobie ten czas? Kilka ważnych porad znajdziesz w kolejnych akapitach tego artykułu.

O tym warto pamiętać

Oto kilka kwestii, o których przyszła para młoda powinna pamiętać:

  1. Świadkowie – to oni powinni być wsparciem nie tylko podczas ślubu i wesela, ale również przed. Warto poprosić ich o pomoc w sprawach organizacyjnych, aby wszystko przebiegało sprawniej i było dopięte na ostatni guzik. Ślub i wesele wymagają dużego zaangażowania i załatwienia wielu spraw. Warto poprosić bliskie i zaufane osoby o pomoc.
  2. Zaproszenia – najczęściej przyszli małżonkowie zamawiają je przez internet. To bardzo wygodne rozwiązanie, ale pamiętajcie, aby korzystać z oferty zaufanych firm. Poczytajcie opinie przed zakupem, zapoznajcie się z różnymi ofertami. Warto zamówić próbki, aby mieć większą pewność, iż zaproszenia są dobrej jakości i spełniają wszystkie Wasze wymagania.
  3. Planujcie – tak duże wydarzenie wymaga odpowiedniego zaplanowania. Jeśli rozpiszecie sobie najważniejsze zadania na kartce lub w notatniku w telefonie, będzie Wam dużo łatwiej i zyskacie większy spokój. Działanie według listy zadań przebiega sprawniej.
  4. Suknia i garnitur – uroda – na pewno Wiecie, że potrzebujecie dostojnego stroju. Pamiętajcie jednak o tym, aby wybrać nie tylko piękną suknię i elegancki garnitur. Poza prezencją liczy się również wygoda. W czasie składania przysięgi czy podczas tańca nic nie powinno Was rozpraszać ani uwierać.
  5. Atrakcje dla gościwesele jest dobrą zabawą. Wystarczy smaczne jedzenie, napoje oraz dobra muzyka. Jeśli jednak chcecie, aby goście wspominali to wydarzenie z uśmiechem na twarzy, zadbajcie o atrakcje.
  6. Coś dla najmłodszych – chociaż nie każdy zabiera swoje pociechy na wesela, niektórzy to robią. Jeśli na Waszym ślubie i weselu będą dzieci, warto zadbać o to, aby miały co robić. To korzyści nie tylko dla maluchów, które nie będą się nudzić, ale także dla dorosłych, którzy będą mogli oddać się zabawie bez przeszkód. Animator zadba o to, aby dzieci dobrze się bawiły, co będzie również gwarancją fajnej zabawy dla rodziców.
  7. Pamiętajcie o sobie – jeśli planujecie przysięgać sobie miłość aż do śmierci, najprawdopodobniej bardzo się kochacie, o czym nie warto zapominać. Przygotowania to ciężki czas, w którym możecie się nie zgadzać w wielu kwestiach, a czasami nawet kłócić. Pamiętajcie, że to Wy i Wasza miłość jest najważniejsza. Jeśli czujecie presję i zdenerwowanie, zorganizujcie sobie chwilę wolnego i zróbcie coś miłego razem.

Podsumowanie

Miłość jest pięknym uczuciem, które najczęściej prowadzi do urzędu stanu cywilnego lub przed ołtarz. Jeśli jesteście na drodze przygotowań do ślubu i wesela, pamiętajcie o dobrej organizacji, korzystaniu ze wsparcia bliskich oraz o sobie i Waszym uczuciu. Spokój jest bardzo ważny i warto go zachować.

 

Leave a Comment