Jak promować swoje treści?

Kiedy zaczynamy działać z jakimś swoim biznesem, warto zadbać o promocję, ponieważ kiedy zakładamy biznes najważniejsze jest zdobywanie klientów, prosta matematyka klienci = pieniądze = rozwój naszej działalności i taka jest prawda.
Istnieje kilka metod promocji, jednak promocję możemy podzielić jeszcze na darmową promocję, oraz płatną promocję.

Zacznijmy od

Darmowa promocja

Darmowa promocja jest dobrym wyborem dla osób początkujących, którzy nie posiadają kapitału na zakup reklam i innych tego typu rzeczy, jednak możemy się promować w inny sposób, jaki?
Zakładając przykładowo konto na Youtube, czy też bloga tematycznego, prosty przykład jeśli chcemy zarabiać poprzez świadczenie usług jako grafik, możemy założyć kanał na Youtube gdzie będziemy pokazywać, ciekawe wskazówki dla początkujących grafików, będziemy robić filmiki z tego jak robimy logo, czy też grafikę dla kogoś, możemy także przeprowadzać co jakiś czas transmisję na żywo gdzie możemy odpowiadać na pytania widzów, poza tym taka transmisja to świetna okazja aby złapać nowych klientów, prawda?
Warto budować konkretny content, oraz dawać wartość w taki sposób promocja treści naszych, będzie o wiele łatwiejsza, oraz skuteczniejsza.
Możemy również organizować co jakiś czas wśród klientów konkurs na darmową grafikę/logo/baner dla jednej osoby.
Takie akcje specjalne przyciągną do nas nowe osoby, co za tym idzie kolejnych potencjalnych klientów.

Jednak możemy też stosować inny sposób, mianowicie współpraca z większymi osobami, o co tutaj chodzi?
Jeśli znamy kogoś kto jest jakkolwiek znany i ma jakieś zasięgi możemy zaoferować mu współpracę, która może wyglądać tak, że wykonamy dla niego grafikę ZA DARMO jednak on będzie nas promował na swoich social mediach i polecał innym i tutaj najciekawsze, ponieważ ta promocja nie musi być jednorazowa a nawet stała jeżeli obu stronom będzie wszystko się podobać.
Możemy dla kogoś robić miniaturki, za polecanie nas innym osobom, które będą nam płacić za nasze usługi, dosyć genialne, prawda?

Jest jeszcze druga metoda, prostsza, jednak kosztowna, mianowicie

Płatne reklamy

Możemy stworzyć taką płatną reklamę na facebooku, czy tez Instagramie, a jeśli mamy zasięgi, oraz znajomości, poprosić kogoś czy na jego stronie możemy umieścić takową reklamę, która przyniesie na pewno dużo klientów, jeśli będzie dobrze i estetycznie wykonana, samo stworzenie reklamy przykładowo na facebooku nie jest trudne, jednak warto poczytać o tym czy też obejrzeć materiały pomocnicze na Youtube.
Wiadomo, że promocja treści jest ważna, ale musimy pamiętać, że sama promocja nie da za dużo jeśli nasze usługi będą słabej jakości, czy też nasz stosunek do klientów będzie nieodpowiedni, warto o to zadbać, jeśli chcemy faktycznie fajnie się promować i osiągać sukcesy.

Leave a Comment